Kořeny manželky Josefa Bobáka  Aloisie Kopečné (*1878) se dají vysledovat do první poloviny 17. století. Ona a její otec Ignác sice pocházeli z Velíkové, ale jejich předek Jan Kopečný se narodil kolem roku 1640 v Ústí u Hranic. Odtud pocházeli i jeho syn Ondřej a vnuk Matěj, ten však přesídlil do Trnávky a jeho syn Martin později do Dolního Újezda, kde se narodil Martinův syn Josef, vnuk Šimon i pravnuk Jan. Ten se se svou manželkou Rozinou Vykrutovou, jejíž předkové pocházeli z Tupce, Dolního Újezda a Proseniček, přestěhoval do Velíkové, kde už se narodil jejich syn Ignác Kopečný (1843-1913).

 

V této moravské větvi se spojují rody Krejčířů a Pechů z Bohuslávek, Chalupů a Malochů z Jezernice, Kalusů (Gallusů) a Zdražilů z Dolního Újezda a Lehnertů z Dřemovic, dnes již zaniklé vsi, která musela ustoupit vojenskému újezdu Libavá. Všichni byli drobní domkáři, chalupníci i podruhové.

 

Matka Aloisie Kopečné, Františka Hubáčková, byla potomkem sedláků Hubáčků a Galetů z Velíkové, Garguláků z Kašavy a kovářů Topičů z Vlčkové a Držkové. Františčin bratr Jan Hubáček a vdova po dalším bratru Josefovi Florentina se roku 1905 i se svými rodinami vystěhovali do Texasu v USA, jejich potomci tam žijí dodnes.

KOPEČNÝCH

Aloisie Kopečná *1878

Josef Bobák *1872